PSYCHOTERAPEUTA

PSYCHOTERAPEUTA

Dorota Mularz

Jestem psychologiem i psychoterapeutką, pracuje w nurcie humanistyczno-doświadczeniowym indywidualnie z osobami dorosłymi oraz młodzieżą od 16 roku życia.

Swoją pomoc w zakresie psychoterapii oferuję osobom doświadczającym trudności w relacjach, kryzysów emocjonalnych, depresji, stanów lękowych, niskiej samooceny czy wahań nastroju, wspieram w radzeniu sobie ze stresem, żałobą oraz w integracji psychicznej traumatycznych doświadczeń z przeszłości. Pracuję również z osobami chcącymi lepiej zrozumieć siebie i własne doświadczenia oraz pełniej kierować swoim życiem.

Fundamentem mojej pracy jest stworzenie bezpiecznej przestrzeni i budowanie autentycznej relacji, w której można zbliżyć się do trudnych doświadczeń i przeżyć towarzyszące im emocje w atmosferze akceptacji. W mojej pracy klient zmierza ku dostrzeganiu swoich głębiej ukrytych potrzeb, które pozwalają pełniej doświadczać siebie i rzeczywistość i być bardziej szczęśliwym.

Pracuję humanistycznie, korzystając z terapii opartej na doświadczeniu, z nurtu terapii skoncentrowanej na emocjach EFT oraz z  focusingu (praca z doświadczeniem w ciele). Swoją pracę poddaję stałej superwizji.

Ukończyłam Psychologię Stosowaną na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz czteroletnią Szkołę Psychoterapii w Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej Intra, jestem też absolwentką Szkoły Trenerów Baza, Studium Reintegracji Społecznej oraz szkoleń z zakresu terapii skoncentrowanej na emocjach (EFT – I stopień), focusingu (Spotkanie z krytykiem wewnętrznym), pracy ze stanami ego oraz pracy psychoterapeutycznej z młodzieżą.

Doświadczenie zawodowe zdobywałam współpracując ze Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju Psychiatrii i Opieki Środowiskowej w Krakowie, na Oddziale Dziennym Psychiatrycznym Szpitala Nowowiejskiego oraz jako koterapeuta w grupie psychoterapeutycznej dla osób dorosłych cierpiących na nerwice. Od 8 lat współpracuję ze Stowarzyszeniem Epsilon oraz Centrum Edukacji i Profilaktyki prowadząc warsztaty profilaktyczne w grupach szkolnych, pracuję z rodzicami i nauczycielami, wspierając ich kompetencje wychowawcze.

Prywatnie bardzo lubię dalekie podróże, kontakt z naturą i zwierzętami oraz biegi na długie dystanse i spływy kajakowe.